card_giftcard Подарункова картка
 • Київ (Kiev)
 • Дніпро (Dnipro)
 • Запоріжжя (Zaporozhie)
 • Львів (Lvov)
 • Одеса (Odessa)
 • Харків (Kharkov)
 • Херсон (Kherson)
Виліт на
ночей
Недоступні дати
card_giftcard Подарункова картка
card_giftcard Подарункова картка
Дата повернення
* Дитина 2-12, Немовля 0-2 років
Клас перельоту:
Економ
 • Перший
 • Бізнес
 • Преміальний економічний
 • Економ
Авіакомпанія:
* Дитина 2-12, Немовля 0-2 років
Додати переліт
excursion search

Відпочинок в Туреччині

Кращі пропозиції

Гарячі тури в Туреччину - відпочинок на будь-який смак

За даними Всесвітньої туристської організації, в 2014 році Туреччина зайняла шосту позицію в десятці найпопулярніших в туристичному відношенні країн світу. У 2015 з метою туризму країну відвідали майже 40 млн. чоловік. Для українських туристів - Туреччина - напрямок №1: близькість розташування і короткий авіапереліт; різноманітність пейзажів, м'який клімат і тривалий курортний сезон; будь-які пляжі - пісок, галька, скелі і будь-які готелі в різних цінових категоріях; відмінний сервіс, безліч визначних пам'яток і, звичайно, система All Inclusive, що рятує від будь-яких турбот. А ви знаєте, що All Inclusive було придумано і вперше втілено в життя саме в Туреччині? Відсутність візових формальностей і безкоштовна віза також впливають на вибір країни відпочинку.

Щорічно сотні тисяч наших співгромадян приїжджають сюди знову і знову, при цьому в кожен свій приїзд вони відкривають для себе нові грані цієї воістину унікальної країни.

10 причин, щоб відвідати Туреччину:

1. Курорти на будь-який смак. Влітку Туреччина пропонує відпочинок на Анталійському узбережжі (від демократичної Аланії, молодіжного Кемера до елітного Белека), а також на Егейському узбережжі, де туристи будуть захоплюватися красивою природою Фетхіє і Мармариса, європейським стилем відпочинку в Бодрумі, спокоєм Дідіма і Кушадаси.

2. Сприятливий клімат.

3. Різноманітність готельної бази.

4. Відпочинок, доступний за ціною.

5. Короткий авіапереліт і відсутність візи.

6. All Inclusive: Все оплачено! Чи знаєте Ви, що система All Inclusive, була придумана саме в Туреччині?

7. Усе найкраще - дітям. Давно відомо, що головний гість турецьких готелів - дитина! В цілому ряді готелів Туреччини від 4* до 5* deluxe представлена наша концепція сімейного відпочинку Sun Family Club.

8. Музей під відкритим небом. Туреччина є батьківщиною багатьох цивілізацій, імперій, історичних особистостей і легенд.

9. Розваги та шопінг. У вільний час можна пройтися по численних магазинах, торгових центрах, бутиках, ринках, які є в кожному курортному селищі. Для особливих любителів шопінгу - всесвітньо відомий Великий базар Стамбула, що привертає своїми східними фарбами, колоритними торговцями і цінами.

10. Конференції, симпозіуми, форуми. Цілий рік в багатьох готелях Туреччини, особливо на Анталійському узбережжі, проходять різні конференції, з'їзди, симпозіуми.

Основні міста і курорти Туреччини

У Туреччині кілька великих аеропортів, Coral Travel пропонує як чартерну польотну програму на основні морські курорти, так і тури в Стамбул регулярними авіалініями - обирайте що хочете!

Столиця Туреччини - Анкара. Але, напевно, славу самого популярного міста заслужив Стамбул.

Стамбул (Istanbul)

Старе місто, де загадково з'єднані 2 континенти, різноманіття культур і віросповідань, історія і сучасність Азії і Європи. Обов'язково відвідайте Стамбул! Це може бути окрема поїздка з метою вивчення та відпочинку, а можна побачити місто, замовивши екскурсію під час відпустки, яку ви вирішили провести на пляжі. Район Султанхамет притягує любителів історії, Таксим - це ритми сучасності, а Лалели ось уже кілька десятиліть є меккою для будь-якого шопоголіка.

тури в туреччину

Курорти Середземного моря

Напевно, якщо попросити будь-яку людину, навіть не працюючого в турагентстві, перерахувати основні курорти Середземноморського узбережжя Туреччини, то він без запинки відповість - Кемер, Анталья, Белек, Сіде, Аланья. Тут клімат досить м'який, море тепле, сезон триває з квітня по кінець жовтня. Крім того, відрізок узбережжя від Кемера до найдальшої точки Аланії (а це близько 200 км) вражає різноманітністю ландшафтів - тут і засніжені вершини гір, і скелі, що виходять прямо до берега, і спокійні пляжі у відокремлених бухтах, а також виноградники, бананові гаї, буйна рослинність, море приголомшливої блакиті і багато іншого.

Проведіть свою відпустку на Турецькій Рів'єрі - це справжній рай для любителів комфортного відпочинку і східної гостинності. Вечорами вас чекають розважальні програми, яскраві шоу, нічні клуби і дискотеки на території готелю або за його межами.

Кемер (Kemer)

Місто, курорт і порт, що знаходиться в 40 км від аеропорту Анталії (населення близько 30 тис.чоловік). У давнину цей регіон був відомий як Лікія, тут збереглися численні сліди попередніх епох, ця земля була об'єктом уваги великих полководців - Олександра Македонського, Марка Антонія, ін. Порослі хвойними лісами Таврські гори підходять до самого узбережжя, створюючи неповторний пейзаж і наповнюючи повітря ароматом сосен. Завдяки гальковим пляжам вода тут кристально-чиста. Клімат в даному регіоні специфічний - літо дуже спекотне і вологе, з великою кількістю сонячних днів. До 1960 року дістатися в Кемер можна було тільки по морю. Зараз міста Анталья і Кемер пов'язує прекрасне шосе з 3 тунелями. У Кемері працює величезна кількість готелів - від невеликих бюджетних «трійок» до готелів ВІП-рівня. Поселення-супутники Кемера - це Текірова, Бельдібі, Кіріш, Гейнюк, Чамьюва, кожен зі своєю неповторною специфікою.

Анталья (Antalya)

Сучасна Анталья - це велике місто, морський курорт і порт Середземноморського узбережжя країни, населення якого перевалило за мільйон, а в літній сезон збільшується практично в два рази. В межах міста готелів небагато, більшість з них побудовані в довколишніх передмістях, найпопулярніші з яких - Лара і Кунду. Перш за все, Анталья цікава туристам усього світу своєю прекрасною інфраструктурою відпочинку - велика кількість ресторанчиків на будь-який смак, що пропонують кухні різних народів світу, затишні кав'ярні, розважально-торговельні центри, дискотеки, безліч магазинів, аквапарки. Багатьом припаде до смаку історичний центр міста, який зберігся практично без змін і де сплетені елементи архітектури османської, візантійської і римської епох.

Белек (Belek)

Най-най-най-най курорт Туреччини світового визнання. Знаходиться приблизно в 40 км від аеропорту Анталії. Створений практично з нуля - тут немає ніяких місцевих історичних пам'яток, він знаходиться в деякому віддаленні від міст. Складається з 2 невеликих поселень - Кадріє і сам Белек. Це район шикарних екологічних готелів-курортів найдорожчих готельних мереж; цілющих евкаліптових, кедрових і соснових лісів, в яких водяться рідкісні види птахів; протяжних піщаних пляжів, прекрасних гольф-полів та тенісних кортів, кращих SPA-центрів, «абсолютного» All Inclusive.

Сіде (Side)

Місто-музей в 75 км від Анталії, основна археологічна зона Туреччини. Відвідайте античне місто Сіде самостійно або купивши екскурсію - ви отримаєте незабутнє задоволення від вузьких стародавніх вуличок, красивого панорамного виду з вершини крутого берега, величних руїн. Тут, як втім і у всій Туреччині, багато уваги приділяється охороні природи - лісів, озер, місцевій флорі і фауні, якими багатий регіон.

Пляжі Сіде піщані, але іноді зустрічається і невелика галька. Регіон став стрімко розвиватися в останні роки, багато нових готелів високого класу було побудовано в поселенях Чолакли, Кумка, Соргун, Кизилагач і Кизилот, які і входять в курортну зону Сіде.

Аланья (Alanya)

Курортне місто (близько 100 тис.чол), найвіддаленіший від аеропорту Антальї (140км). Атмосфера регіону досить демократична, ціни прийнятні. Ви не знайдете тут красивих гір, як в Кемері або протяжних зелених полів, як у Белеку - пейзаж в Аланьї набагато скромніший, а зелені значно менше. В основному, тут відпочиває молодь або сім'ї з дітьми, які шукають економічний варіант відпочинку. Курортна зона складається з декількох поселень Інжекум, Конакли, Авсаллар, Окурджалар і Махмутлар. Побудоване місто Аланья на невеликому півострові біля підніжжя гір Таурус і в стародавні часи був укріпленим пунктом для захисту від ворогів. Тут досить історичних пам'яток - вежа Кизил-Куле, Терсане, фортеця, відмінно збережений середньовічний караван-сарай в Конакли, пляж Клеопатри і ін.

тури в Аланью

Курорти Егейського моря

Курорти Егейського узбережжя Туреччини неодмінно зачарують вас: краса гаваней з пришвартованими яхтами, абсолютно прозоре море, мальовничі квартали старовинних містечок, вишукана кухня - справжній європейський відпочинок, другий Лазурний берег! Велика ширина узбережжя робить клімат більш стабільним. Тут прохолодніше, сухіше, ніж на Анталійському узбережжі, завдяки майже постійному вітру з моря спека переноситься легше. Курортна інфраструктура розташована компактно, досить багато готелів знаходяться на віддаленні від моря, але це нікого не бентежить - сюди приїжджають не тільки валятися на пляжі, але і активно відпочивати - займатися спортом, подорожувати, до ранку веселитися в нічних барах і дискотеках.

Основні курорти Егейського моря - Бодрум, Дідім, Мармарис, Фетхіє, Ізмір і Кушадаси.

Бодрум (Bodrum)

Містечко, з населенням близько 30 тис. чоловік, знаходится в бухті прямо навпроти грецького острова Кос. У давнину на цьому місці вирувало життя багатого міста Гелікарнас, мавзолей якого був одним з чудес світу. А зараз про колишню велич нагадує лише найбільша і дуже популярна дискотека з такою ж назвою. За останні десятиліття Бодрум з сонного рибальського села перетворився в міжнародний курорт, дуже популярний в Європі. Туристів приваблюють красиві місця, прозорість вод Егейського моря, можливість зайнятися вітрильним спортом або віндсерфінгом, вузькі звивисті вулички міста з кафе і барами, звідки звучить джазова музика. Бодрум - це місто «несплячих ночей», улюблене місце відпочинку богеми. Відпочивати в самому Бодрумі найкраще молоді, а ось в декількох кілометрах від міста розташовані поселеня Гюмбет і Тургутрейс, які вже можна пропонувати бажаючим поєднувати тихий пляжний відпочинок з можливостями тусовочного нічного життя.

Дідім (Didim)

Цей курорт поки ще не дуже відомий нашим туристам. Знаходиться в 120 км від Бодрума. Славиться своїм протяжним золотим пляжем Алтинкум, чистим морем, підходить для любителів медитативного споглядального відпочинку, занять спортом, а також його можна порадити любителям історії.

У Дідімі знаходяться храм Аполлона, античне місто Мілетус, античне місто Прієн. Це те саме місце, де за давніми легендами жила жахлива Медуза Горгона. Здогадайтеся, як називається найпопулярніша дискотека на набережній Дідіма? «Медуза»!

Мармарис (Marmaris)

Напевно, найвідоміший курорт Туреччини серед наших туристів, він універсальний; як і всі курорти Егейського моря, є європейським курортом для недорогого відпочинку (першими його освоювали англійці й голландці, які знають, що таке якісний відпочинок). Особливо Мармарис популярний у молоді, завдяки величезному вибору нічних розваг і широкому асортименту економ готелів. Плюси цього регіону - ідеальний клімат з відсутністю виснажливої спеки навіть в середині літа; спокійне море, тому що бухта Мармариса є закритою, і хвиль тут майже немає, а вхід в воду поступовий. Передмістя Мармариса підійдуть для спокійного сімейного відпочинку. Так, ще доповнення - в Мармарисі є дивовижно красива гавань, яка так і спокушає прогулятися на яхті.

Фетхіє (Fethiye)

Поки що курорт не дуже відомий в Україні, представляє собою затишний куточок, створений для романтичного, спокійного, можна навіть сказати, відлюдницького відпочинку. Розташований в 50 км від аеропорту Даламан. Готелі тут можна умовно розділити на 2 категорії - елітні, фешенебельні, кожен з яких відокремлено розташований в своїй бухті, шлях до міста займе близько півгодини. Інший тип відпочинку представлений в бухті Олюденіз - блакитний бухті, розташованої в 10 км від Фетхіє. Пляжі тут не дуже широкі, піщані, муніципальні, з безкоштовним входом і платними лежаками / парасольками. Регіон цікавий для дайвінгу. Крім того, активна молодь займається вітрильним спортом, парасейлінгом, кайтінгом і ін.

Ізмір (Izmir)

Велике місто, третє за величиною в Туреччині (населення близько 3 млн. чол.). Стародавня назва - Смірна, точна дата заснування невідома, а за важливістю в стародавньому світі, місто можна порівняти з Троєю. Вважається батьківщиною Гомера. В Ізмірі величезна кількість історичних пам'яток. Протягом своєї довгої історії місто переживало періоди злету і падіння. Розташований він у мальовничому місці в оточенні гір. Відпочинок в Ізмірі є «міським», але неподалік знаходиться кілька унікальних курортних місцевостей: Чешме з його знаменитими цілющими джерелами мінеральної води; Гюмюлдур, де вас чекають ласкаве сонце, чисті піщані пляжі, чудові цитрусові сади і плантації троянд; можливо, ви зупинитеся у Кушадасах.

Кушадаси (Kusadasi)

«Острів птахів», перлина Егейського моря. Місто, яке було колись піратською фортецею, а зараз - відомий курорт з прекрасними готелями (ви отримаєте пристойний сервіс і харчування навіть у «трійці»), піщаними пляжами або платформами; дуже зелений, затишний, спокійний. Крім того, тут багато пам'яток.

тури в Кушадаси

Гірськолижні курорти

У більшості людей при слові «Туреччина» традиційно виникає картинка: море, сонце, пляж, басейн, смачна їжа. Поки що мало хто асоціює країну з гірськолижним відпочинком. А даремно! В останні десятиліття цей вид відпочинку отримав активний розвиток в інфраструктурі туризму країни. Ті, хто відправляються кататися на лижах саме до Туреччини, залишаються у виграші.

Відпочинок на снігових курортах Туреччини має масу переваг: безвізовий в'їзд, досить демократичні ціни, розвинена інфраструктура курортів з комфортними готелями (у багатьох готелівв вартість скі-пасу включена у вартість проживання.) Катання на лижах в Туреччині - це горезвісний All Inclusive, усміхнений і привітний персонал часто говорить російською мовою (як співробітники готелю, так і інструктори-гірськолижники); якісна анімація - в багатьох готелях проходять щовечірні шоу і дискотеки, різноманітність трас, красиві схили.

Кожен турист отримає чарівне задоволення. Крім того, Туреччина ідеально підходить для того, щоб поставити ваше чадо на лижі - траси нескладні, інструктори російськомовні, в готелях - міні-клуб, буде чим зайнятися ввечері.

Найпопулярніші гірськолижні курорти Туреччини - Ерджієс, Улудаг і Паландокен.

Ерджієс (Erciyes)

Це сучасний гірськолижний центр з розвиненою інфраструктурою. Він знаходиться в мальовничих Анатолійських горах, у відомому регіоні Каппадокія. Безпосередньо курорт розкинувся на однойменній горі 3916 м над рівнем моря. Взимку тут, до задоволення лижників і сноубордистів, стійкий сніговий покрив до 2 м. Це центральний регіон країни, найближчий аеропорт - у місті Кайсері, розташованому в 20 км від курорту, куди в зимовий період пропонується прямий чартерний переліт. До найбільш відвідуваної екскурсантами частини Каппадокії та її визначних пам'яток - всього 50 км, сюди можна буде відправитися на один день, для відпочинку від активного катання.

Улудаг (Uludag)

Щоб покататися в Улудазі, вам потрібно прилетіти в Стамбул, а потім дістатися до самого курорту (близько 150 км шляху). Кататися тут можна десь з другої половини грудня до кінця березня, траси широкі і пролягають через хвойні ліси - крім задоволення від лиж, ви отримаєте ще й естетичне задоволення. Готелі якісні, майже всі без винятку мають свій власний підйомник, що гарантує катання «від дверей готелю», а вартість підйомника вже входить у вартість проживання. Загальна довжина трас - більше 16 км, висота схилів варіюється від 1765 до 2543 м, спуски плавні і поступові. Яскраве нічне життя барів, дискотек і нічних клубів йде з вечора до ранку, частенько бувають навіть концерти під відкритим небом.

Паландокен (Palandoken)

Любителям адреналіну радимо відвідати Паландокен - найактивніший і самий спортивний турецький гірськолижний курорт, що бурхливо розвивається в останні роки. Розташований він на сході Туреччини, недалеко від кордону з Вірменією, на горі Паландокен, всього в 5 км від Ерзурум. Красу місцевих пейзажів можна порівняти з альпійськими, різноманітність трас, довжина спусків близько 30 км, перепад висот 2150 - 3100 м, спуск довжиною 12 км - все це може здивувати навіть досвідчених гірськолижників. Всього на курорті 15 трас: 7 синіх, 6 червоних і 2 чорні. Для любителів екстриму серед сноубордистів є зона позатрасового катання. На курорті можна відпочивати всією сім'єю. Тривалість лижного сезону 150-180 днів (від середини грудня до травня). Звичайно ж, не обійтися від всіма улюбленої системи All Inclusive.

Клімат і сезонність

Туреччина - гірська країна, що омивається декількома морями, тому її клімат дуже різноманітний, носить гірський характер з елементами континентального, а на західному і південному узбережжі він субтропічний.

Тут можна, наприклад, в квітні або травні, кататися на лижах ув Паландокені або загоряти і купатися в Антальї. На Середземноморському узбережжі купальний сезон починається вже в квітні, на Егейському - починаючи з червня. Готелі класу 5*, особливо в регіоні Кемер і Белек, не зачиняються на зиму, відпочивати і дихати морським повітрям в Туреччині можна цілий рік.

Валюта

Грошова одиниця Туреччини - турецька ліра. Курс не стабільний, тому не рекомендуємо відразу міняти велику суму. Можна порадити запастися дрібними купюрами в валюті для чайових, а взагалі євро або доларами можна розплатитися майже всюди. Валюту традиційно можна обміняти в банку, в готелі або на пошті.

Географічна довідка

Береги Туреччини омиваються водами Атлантичного океану, а точніше, 4 морями цього океану - Середземним, Егейським, Мармуровим і Чорним. Країна розташована на двох континентах - Азія (практично вся територія) і Європа (близько 3% площі). Частини світу розділені водної системою (Мармурове море і 2 протоки - Босфор і Дарданелли), яка забезпечує доступ з Чорного моря в Егейське.Через територію країни проходили стародавні торгові шляхи виходу з Азії в Європу, а також дороги, що з'єднують країни Чорного моря з середземноморськими країнами. Туреччина межує з Іраком, Сирією, Грецією, Болгарією, Грузією, Іраном і Вірменією. Столиця - місто Анкара. Туреччина має різноманітні природні ресурси - родючі землі, ліси, повноводні ріки, безліч озер з солоною або прісною водою. Також багаті її підземні ресурси - близько сотні різних корисних копалин знаходиться тут.

Історична довідка

Переказати історію Туреччини в декількох словах неможливо. Це древня земля з дуже багатою історією, різні народи населяли цю частину землі, змінюючись один за іншим. Кожен з цих народів наклав свій відбиток на історію, культуру і традиції. Сучасна історія Туреччини почалася в 1923 році, після поразки Османської імперії в Першій світовій війні, за якою послідували національно-визвольна війна, падіння монархії, проголошення держави Турецька Республіка зі столицею Анкара і першим президентом Мустафою Кемаль Ататюрком. Реформи останніх десятиліть повністю змінили обличчя країни, перетворивши її в економічно розвинену світську демократичну державу. У 2000 році Турецька Республіка отримала офіційний статус країни-кандидата в члени Євросоюзу.

Мова і релігія

Основне населення країни - турки (або османи, як вони називали себе за часів Османської імперії), державна мова - турецька, основна частина населення - мусульмани, хоч релігія й відділена від держави офіційно. На курортах обслуговуючий персонал говорить на багатьох європейських мовах, дуже популярна російська.

Кухня

Турецька кухня - це вибух смаку. Кулінарні традиції страв сформувалися під впливом багатовікової історії країни, ввібрали в себе вплив кухонь кочових тюркських племен, грецької, балканської, кавказької, арабської кухонь, і все це різноманіття було оброблено і відсіяно законами харчових заборон ісламу. Навіть складно сказати, яким стравам віддається пріоритет - м'ясним, овочевим, борошняним. Все представлено в достатку.

Це і різноманітні види хлібобулочних виробів: пита, яку наповнюють різними начинками з м'яса, сиру та овочів; незрівнянні сіміти - бублики з кунжутом, лахмаджун - варіант турецької піци, вузькі човники піде (приблизно те ж саме, що і лахмаджун, але іншої форми), популярне в багатьох готелях гезлеме - тонкі коржі, які печуть прямо при тобі і наповнюють сиром, м'ясом або зеленню.

З м'ясних страв першими на думку спадають кебаби: донер-кебаб, який давно вже продають і на вулицях наших міст, але «правильний» донер-кебаб можна з'їсти тільки в Туреччині; шиш-кебаб - блюдо з цілісних шматків м'яса, аналог шашлику; дуже популярні адана кебаб і кефте - ковбаски з м'ясного фаршу з різними добавками. Про солодощі навіть говорити важко! Кожен гість Туреччини після поїздки довго ще згадує незрівнянні десерти, які повільно, але неухильно відклалися на талії.

Транспорт

Бензин в Туреччині дорогий. Навіть дорожчий за наш, в середньому це близько півтора долара за літр. Тому обирайте - або їздити на автобусі чи долмуші (маршрутка з фіксованою вартістю), які зупиняються на обладнаних зупинках, або дозволити собі розкіш їздити на таксі. У таксі є таксометри, в них діють 2 види тарифів: денні та нічні тарифи (дорожче на 50%). Найприємніше - якщо, гуляючи по місту, ви втомилися і хочете повернутися в готель на таксі, для цього зовсім не обов'язково махати руками і задивлятися на кожну проїжджаючу машину. Придивіться уважніше до ліхтарів або дерев: на багатьох можна помітити спеціальні кнопки для виклику таксі.

Свята

Як і в кожній країні, в Туреччині є свята офіційні і неофіційні, релігійні та світські.
1 січня - Новий рік, який відзначається у всіх готелях, ну і корінне населення трохи приєднується.
23 квітня - День національного суверенітету і дітей. У народі його просто називають День дітей, а вся його важливість для країни звучить в словах Ататюрка «Майбутнє нації закладається в дитинстві».
Як і раніше, в країні святкується 1 травня - День солідарності та праці.
19 травня - День молоді та спорту - ще одне свято, пов'язане з Мустафою Ататюрком, який в 1919 році виступив перед турецькою молоддю із закликом об'єднання в боротьбі з військами країн Антанти.
29 жовтня - День утворення республіки (головне державне свято) - якщо вам пощастить бути в Туреччині в цей день, обов'язково рушайте в саму Анталью - яскраве свято і незабутні враження гарантуються.
10 листопада - День смерті Кемаля Ататюрка, «батька» Турецької республіки. Його пам'ять шанують вранці хвилиною мовчання, весь рух зупиняється, машини сигналять.

Екстрені телефони

Посольство України в Туреччині в Анкарі +90 (код Туреччини) - 312 (код Анкари) 441-54-99,440-52-89;
Консульський відділ Посольства України в Анкарі +90 (код Туреччини) - 312 (код Анкари) 440-86-11;
Генеральне Консульство України в Стамбулі +90 (код Туреччини) 212 (код Стамбула) 662-25-41 / 663-76-88;
Почесне Консульство України в Антальї +90 (код Туреччини) - 242 (код Анталії) 310-70-28;
Почесне Консульство України в Ізмірі +90 (код Туреччини) - 232 (код Ізміра) 421-21-41;
Поліція - 155;
Швидка допомога - 112;
Пожежна служба - 110;
Дорожня поліція - 154.

Медицина

Медичне обслуговування в Туреччині платне. Якщо вам буде потрібен лікар, в першу чергу користуйтеся наявним у вас страховим медичним полісом. Якщо з якоїсь причини ви скористалися платними послугами лікаря в готелі або клініці, не забудьте повідомити в страхову компанію деталі візиту до лікаря для отримання майбутньої компенсації.

Корисні рекомендації

Зверніть увагу на цю рекомендацію: серед інших речей, необхідних на відпочинку, візьміть з собою в подорож (зовсім не обов'язково тільки в Туреччину!) копію вашого паспорта та інших посвідчень особи і зберігайте їх окремо від оригіналів. Якщо раптом трапиться, що ви втратите оригінали, наявні у вас копії дуже допоможуть вирішувати виниклі проблеми. І взагалі, не носіть з собою важливі документи, зберігайте їх в сейфі.

Розрахунковий час в більшості готелів 12:00, це означає, що ви зобов'язані звільнити свій номер до цього часу або оплатити його додатково. Неправильно і часто марно кричати та вимагати заселення в номер до 14:00. Згідно міжнародних правил, поселення гостей в номери відбувається після 2 години дня. Обслуговування в готелях (можливість користуватися ресторанами і барами, а також іншими послугами) починається теж з 12 години дня. Звичайно, адміністрація може піти вам назустріч і почати обслуговування до зазначеного часу, але це потрібно розцінювати як акт доброї волі, додаткову послугу з боку готелю.

Ну і ще одна порада - буде великою помилкою провести всю свою відпустку, не виходячи за межі готелю. Знайдіть час і кошти відвідати екскурсії, випити турецьку каву в місцевій кав'ярні, сходіть в справжній турецький хамам, пошукайте сувеніри не тільки в моллах і великих торгових центрах, а порийтеся на розкладках маленьких крамничок. Завжди прикро дивитися на чергі в готелях за картоплею фрі і піцою, коли зовсім поруч пропонуються автентичні страви національної кухні. Відчуйте цю країну, і ви повернетеся сюди ще не раз!

)