card_giftcard Подарункова картка
 • Київ (Kiev)
 • Дніпро (Dnipro)
 • Запоріжжя (Zaporozhie)
 • Львів (Lvov)
 • Одеса (Odessa)
 • Харків (Kharkov)
 • Херсон (Kherson)
Виліт на
ночей
Недоступні дати
card_giftcard Подарункова картка
card_giftcard Подарункова картка
Дата повернення
* Дитина 2-12, Немовля 0-2 років
Клас перельоту:
Економ
 • Перший
 • Бізнес
 • Преміальний економічний
 • Економ
Авіакомпанія:
* Дитина 2-12, Немовля 0-2 років
Додати переліт
excursion search

Відпочинок на Шрі-Ланці

Деякі за старою звичкою називає цей острів Цейлон, пам'ятають насичений аромат смачного цейлонського чаю, який був «дефіцитом» кілька десятків років тому. Дефіцит зник, але до сих пір цейлонський чай - найпопулярніший. В наші дні Шрі-Ланка втратила позицію абсолютного лідера з експорту чаю і знаходиться тільки на третьому місці, після Китаю та Індії. Чайні плантації як і раніше займають більшу частину території острова. Крім фірмового чаю, Шрі-Ланка, традиційно, асоціюється з хвилями Індійського океану, відмінними багатокілометровими пляжами, прекрасними можливостями для дайвінгу та серфінгу, яскраво-зеленою рослинністю джунглів, достатком тропічних фруктів, численними пам'ятниками високорозвиненої цивілізації. А ще Шрі-Ланка - це аюрведа, унікальна філософія життя, яка розвивається більш 5 тис. років і являє собою всеосяжну медичну систему, що збереглася до наших днів.

7 причин, щоб відвідати Шрі-Ланку

 1. Демократичні ціни. Серед різних пропозицій відпочинку на островах Індійського океану Шрі-Ланка - найдемократичніший за ціною варіант. Відносна дорогий авіапереліт компенсується невисокою ціною проживання, дешевизною їжі, фруктів і сувенірів, а також малою вартістю транспортних послуг всередині країни.
 2. Приголомшлива природа. Буддизм зробив величезний вплив на ставлення шріланкійців до природи, який виражається в дбайливій охороні всіх представників флори і фауни, збереженні природних багатств країни. Тому Шрі-Ланка залишається царством тропіків з різноманітною, пишною рослинністю і унікальними тваринами і птахами, які живуть в природному місці існування в 12 національних парках і 52 заповідниках країни.
 3. ЦІКАВА ЕКСКУРСІЙНА ПРОГРАМА. На Шрі-Ланці розташовані 8 об'єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО, серед них є історичні та природні пам'ятки.
 4. ТУРБОТА ПРО ТІЛО І ДУШУ. Аюрведа, або «наука про життя» - найдавніша і найбільш цілісна медична система, яка практикується в усьому світі. Основне завдання цієї науки, історія якої налічує 5000 років, - запобігання розвитку хвороб та омолодження всіх систем людського організму. Методи аюрведи заряджають тіло енергією і заспокоюють стомлену душу.
 5.  ВДАЛИЙ ШОППІНГ. З поїздки на Шрі-Ланку ви обов'язково привезете безліч сувенірів і обновок - від одягу міжнародних брендів, придбаних за дуже вигідною ціною (адже Шрі-Ланка є одним з найбільших експортерів текстилю), ювелірних виробів і дорогоцінних каменів до великого запасу екзотичних спецій і відмінного цейлонського чаю

Основні міста і курорти

Головні курорти країни знаходяться, в основному, на південному, південно-західному і північно-східному узбережжі острова. Їх багато, і запам'ятати назви, незвичні нашому слуху, достатньо складно. Найбільш загальна характеристика відпочинку в цій країні - некваплива насолода життям. Тут ніхто нікуди не поспішає (хіба що, персонал особливо елітних готелів). Проте, є чим зайнятися молодим і активним (найрізноманітніші водні види спорту), а також допитливим і тим, хто шукає (в Шрі-Ланці знаходиться аж 8 пам'ятників - об'єктів ЮНЕСКО, крім усього іншого). Надамо в декількох словах основну характеристику кожного курорту, щоб зрозуміти, кому можна радити відпочинок на Шрі-Ланці. Відправною точкою буде місто Коломбо, далі йдемо по узбережжю проти годинникової стрілки.

Коломбо (Colombo)

Що цікавого: шопінг, зоопарк Дехівела, Форт і Старий маяк, буддизм, храм Келані Раджа Маха Віхар.

Коломбо - столиця країни «де-факто», в той час як офіційна столиця - це передмістя Коломбо, Джаяварденепура-Котте (або просто Котте), де знаходяться парламент і верховний суд Шрі-Ланки. Населення міста разом з найближчими передмістями, так званий Великий Коломбо, перевищує 5 млн. осіб. Це найбільше місто і порт країни, його комерційна столиця.

«Нью-Йорк - місто контрастів» говорила героїня популярного фільму режисера Л.Гайдая. Ці слова можна сміливо віднести і до Коломбо, вигляд якого представляє контраст між висотними будівлями, сучасними готелями і колоніальними будівлями, вуличними ринками, стародавніми храмами. Місто не втратило самобутності: тут все пронизано дивним коктейлем з різних релігій, культур, епох і народів; в обличчі міста видно елементи колишнього присутності греків, персів, римлян, арабів, португальців, голландців, англійців.

Маунт-Лавінія (Mount Lavinia)

Що цікавого: відмінні пляжі, зоопарк Дехівела, озеро Болгода; тихий, відокремлений відпочинок.

Фактично, містечко входить в Великий Коломбо і знаходиться в 10-12 км на південь від столиці.

Славиться своїми пляжами, які можна порівняти з такими популярними курортами, як Бентота або Калутара. Океан тут спокійний, хвилі невеликі, пляжі широкі, вхід у воду поступовий. Що потрібно знати - так як місто знаходиться поблизу від Коломбо, то пляжі Маунт-Лавінії є популярним місцем для відпочинку жителів столиці, у вихідні тут може бути людно.

Пам'ятки - зоопарк Дехівела, вірніше, це цілий зоологічний сад. Тут мешкають близько 400 видів тварин; в деяких зонах «відкритого простору» відвідувачі можуть подивитися на тварин з невеликої відстані, практично підійти до них. Ще одне цікаве місце - найбільший в країні природне прісноводне озеро Болгода, де живе безліч птахів, риб, ну і, звичайно, ростуть мангрові зарості.

Ваддува (Wadduva)

Що цікавого: дивовижні пейзажі, пляжі, дайвінг, романтичний медовий місяць, буддійські храми.

Яскраве, колоритне містечко в 35 км на південь від Коломбо. Віддав - один з найпопулярніших курортів острова. Численні кокосові пальми обрамляють пляжі своєю яскравою зеленню, створюючи незвичайно романтичні пейзажі. Це прекрасний курорт для відокремленого, спокійного романтичного відпочинку. Якщо захочеться підбадьоритися і розім'ятися - можна зайнятися вітрильним спортом, серфінгом, водними лижами... Місцезнаходження містечка, а саме, захищеність його пляжів від хвиль кораловими рифами, роблять місцевість ідеальною для дайвінгу. Крім усього іншого, Ваддува відома професійними аюрведичними програмами, які практикуються в СПА-центрах готелів. Готельна база досить різноманітна, від демократичних «трійок» до цілком респектабельних п'яти зірок. Кажуть, що головною визначною пам'яткою Ваддува є його жителі, які отримали назву «усміхнені люди» за свій привітний характер.

Калутара (Kalutara)

Що цікавого: пляж, водні види спорту, храм Гангатілака Віхар, романтика медового місяця

Не дуже велике, але, все ж таки, третє за чисельністю населення місто Калутара на Шрі Ланці має давню історію - протягом століть через нього проходили шляхи торгівлі ланкійськими спеціями. Знаходиться на березі річки Калу-Гангу, приблизно в 40 км на південь від Коломбо. Курорт дуже популярний, оскільки пляжі тут відмінні, крім того, є розвинена інфраструктура спортклубів, що пропонують різноманітні водні розваги. Головна визначна пам'ятка - одне з основних місць поклоніння буддистів - Гангатілака Віхар, величезних розмірів трирівневий храм, побудований в 1960 р. Тут представлені готелі на різний бюджет, місцеві ресторани пропонують страви національної кухні.

Берувела (Beruwela)

Що цікавого: пляж, дайвінг, морепродукти, медовий місяць

З містечка Берувела (близько 55 км на південь від Коломбо) починається основна курортна зона на південно-західному узбережжі Шрі-Ланки протяжністю близько 130 км. Берувела - це класичний пляжний відпочинок, що до вподоби туристам з різних країн; відпочивають тут переважно європейці, а також жителі Австралії і Нової Зеландії; сюди рідко заїжджають «самостійні» туристи. Готельні пляжі протяжні, піщані, виключно чисті, з пологим заходом в воду і мальовничими пальмами. Готелі різного рівня, але, в основному, орієнтовані на респектабельний відпочинок. У ряді спеціалізованих готелів вам запропонують курси аюрведичного лікування. В першу чергу, Берувела на Шрі Ланці - це, по-справжньому, першокласний курорт з розвиненою інфраструктурою, різними за ціною готелями, ресторанами, кафе та ін.

Бентота (Bentota)

Що цікавого: пляж, серфінг, морські черепахи, морепродукти, весільна подорож

На південь по карті від Берувела розташована Бентота, найвідоміший курорт на 130-кілометровій пляжній смузі південно-західній частині острова

У Бентоті воліють зупинятися шанувальники спокійного пляжного відпочинку або ті, що шукають лікування аюрведою. Також місце популярне серед молодят. Хоч курорт і є одним з найпопулярніших, його пляжі небагатолюдні, а якщо від'їхати пару кілометрів південніше, то зовсім порожні. Готелі часто розташовані віддалено один від одного. Справедливо буде додати, що навіть в тих місцях, де інфраструктура за межами готелю присутня, життя затихає після 10 вечора. Про визначні пам'ятки і розваги: ​​в Бентоте є цілий ряд великих центрів водних видів спорту і підводного плавання, розташованих, головним чином, в лагуні; можна відправитися на морську прогулянку на яхті або половити рибу. Ще одне з місцевих розваг - подорожі по річці Бентота Гангу на моторному човні.

Індурува (Induruwa)

Що цікавого: пляж, серфінг, морські черепахи, морепродукти, весільна церемонія

Індурува в Шрі Ланці, як і Бентота, налаштовує гостей на поетичний лад і ідилічно-спокійне проведення часу на пляжі. Селище почало розростатися відносно недавно, проте тут вже створено необхідну інфраструктуру для відпочинку. Пляжі тут піщані і протяжні, захід у воду поступовий, під час відливів вода йде на пару десятків метрів. Селище оточують прекрасні пагорби, кокосові гаї і чайні плантації. Розваги традиційні для Шрі-Ланки - всі водні види спорту, включаючи риболовлю; прогулянки околицями, подорожі по річках, так звані river safari. Ще можна відправитися на «черепашачу ферму», яких тут цілих дві. В останні роки стало популярною організація весільних подорожей в екзотичному оточенні.

Ахунгалла (Ahungalla)

Що цікавого: красиві пейзажі, пляжі, черепахи, польоти на повітряній кулі, Лаконічний Сад Музей масок, буддійський храм Амбахапіт'я Велітара

Переміщуємося на південь картою Шрі-Ланки. Наступна зупинка - Ахунгалла, маленький, спокійний, відокремлений курорт для тих, хто полюбляє усамітнення. Готелів тут не так вже й багато, але вони нові і сучасні.

Найпопулярніший місцевий готель - 5-ти зірковий Heritance Ahungalle. Узбережжя відоме тим, що тут мешкає безліч черепах, - якщо вам не вдалося знайти їх самостійно, можна відправитися на «черепашачу ферму». Одна з визначних пам'яток регіону – Ар’япальскій музей масок, центр традиційного національного мистецтва і ремесел, в який входить власне музей, майстерня і невелика бібліотека.

Хіккадува (Hikkaduwa)

Що цікавого: пляж, серфінг, снорклінг, дайвінг, заповідник коралів, черепахи

Ми дісталися до Хіккадуви - ще одного типового курортного селища острова. Від Коломбо до нього їхати близько 100 км, місто знаходиться на півострові, утвореному протікаючою тут річкою. Хіккадува на Шрі Ланці - найстаріший курорт країни, можна сказати, головний центр південно-західної курортної зони, що славиться непоганою інфраструктурою розваг. Цей шматочок узбережжя був відкритий в 70-х колоніями хіпі, які завжди славилися своїм умінням знаходити привабливі місця для життя. Туристи, які обирають Хіккадуву, - це типові «пакетні» відпочиваючі, які віддають перевагу не виїжджати на огляд визначних пам'яток, а валятися на пляжі або займатися водним спортом.

Унаватуна (Unavatuna)

Що цікавого: одні з кращих у світі пляжі, мілке море - відмінний відпочинок з дітьми, заповідник лісу Коттава, старовинне місто Галле, водні види спорту

Унаватуна на Шрі Ланці - невелике селище з прекрасними піщаними пляжами, величезними пальмами та фруктовими деревами. Більше десяти років тому телеканал Discovery назвав місцеві пляжі одними з кращих на планеті. Рифові смуги, які проходять між океаном і лагуною, грають роль хвилеріза, тому берегова хвиля не несе в собі небезпеку. На курорті відсутні фешенебельні готельні комплекси, більшість туристів селяться «дикунами». Відпочинок в Унаватуні цікавий еко-туристам, для яких є багато піших стежок в тропічних джунглях і розташований в 45 хвилинах їзди заповідник дощового лісу Коттава. Можна також відвідати древній кам'яний храм Ятагала Раджамаха Віхара, побудований 2300 років тому, а також знаменитий старовинний форт Галле, який знаходиться всього в 9 км від Унаватуни.

Галле (Galle)

Що цікавого: голландський форт, архітектура, маяк, дощовий ліс

Велике для Шрі-Ланки місто (близько 100 тис. населення), знаходиться на півдні в 150 км від Коломбо. Море, вірніше океан, тут присутній, але назвати місто курортним можна з натяжкою. За морем і пляжем потрібно вирушати в сусідню Хіккадуву або Унаватуні. Місто цікаве, перш за все, своєю архітектурою та історією. В першу чергу, це - величезний старовинний форт, побудований голландцями в XVII ст., який зараз є пам'яткою ЮНЕСКО. Найчастіше Галле в Шрі Ланці пропонується як місто одноденної екскурсії, але тут можна затриматися і на пару днів і вдосталь нагулятися.

Неподалік знаходиться унікальне місце - біосферний заповідник, первісний дощовий ліс Сінхараджа.

Коггала (Koggala)

Що цікавого: пляж, озеро, традиційна риболовля

Селище розташоване на південь від Галле, приблизно в 120 км від Коломбо. Ще одне тихе, спокійне місце для відпочинку на узбережжі Індійського океану, знамените своїм відмінним протяжним пляжем. Правда, потрібно враховувати, що інфраструктура відпочинку тут практично не розвинена, цивілізація поки мало торкнулася цього регіону. З визначних пам'яток - озеро Коггала з 16 острівцями, на декількох є буддистські храми; краєзнавчий музей народного мистецтва і культури; унікальна рибалка на жердині - традиційний вид рибного лову, який майже схожий на циркову виставу.

Мірісса (Mirissa)

Що цікавого: пляж, спокійний відпочинок, серфінг, незаймана природа

Незважаючи на те, що поштовхом до розвитку місцевості Мірісса на Шрі Ланці був саме туризм (до 80-х років минулого століття узбережжя було безлюдним, а в дев'яностих регіон став досить популярним курортом), туристична інфраструктура тут представлена ​​досить слабо. Візитівкою місцевості є спокійний, розслаблений відпочинок на золотистому пляжі.

Діквелла (Dickwella)

Що цікавого: відмінний пляж, відсутність хвиль, красива природа, центри аюрведи, природний фонтан Blow Hole

Курорт спеціально призначений для тих туристів, хто хоче поєднувати спокійне пляжне усамітнення з комфортом готелю. Крім усього іншого, тут можна і підлікуватися, так як місцевість славиться великою кількістю аюрведичних центрів. Золотий пісок пляжів, прозоро-чиста вода, буйні тропіки, дивовижно-красиві водоспади, єдиний в країні природний фонтан Blow Hole, корали і їх мешканці - ось основні визначні пам'ятки регіону.

Тангалле (Tangalle)

Що цікавого: пляж, снорклінг, черепахи, скельний храм Milkirigala

Невелике рибальське містечко на самому півдні Шрі-Ланки. Відпочинок тут виключно пляжний, відокремлений, але океан бурхливий, хвилі сильні. Зате гуляти вздовж лінії моря по практично безлюдним пляжам можна нескінченно, берег дуже мальовничий і порізаний дрібними бухтами. Пляжів тут кілька, найкращий - Меділла з дуже м'яким піском. З місцевих визначних пам'яток можна відзначити храм Milkirigala - ланцюжок з п'яти створених природою печер з єдиної скалею-«дахом». Храм датується першим століттям до нашої ери, прославився своїм настінним живописом і скульптурою Будди.

Трінкомалі (Trincomalee)

Що цікавого: спокійне море, чудові пляжі, найкраща бухта

Ми завершили подорож південно-західним і південним регіоном острова і перемістилися на східне узбережжя. Тут знаходиться одна з кращих спокійних глибоководних бухт в світі, на березі якої «живе» місто Трінкомалі - найбільший морський порт країни і популярний курорт. Шлях сюди з аеропорту Коломбо неблизький - близько 250 км або 6-7 годин шляху.

За розвагами сюди їхати не варто, тусовщикам буде нудно. Спокійне море, що дозволяє здійснювати далекі запливи, широкі пляжі, первозданна природа - ось основна характеристика регіону.

Пасікуда (Passekudah)

Що цікавого: пляж Пасікуда Бей, дайвінг та інші водні види спорту, спокійний відпочинок

Пасікуда - курортна зона, що простягнулася уздовж східного узбережжя Шрі-Ланки, в 280 км від Коломбо. Всесвітньо відомий пляж Пасікуда Бей в районі Баттікалоа завдовжки 4 км приваблює не тільки іноземних туристів, але й місцевих відпочиваючих. Селище знаходиться далеко від міської метушні, завдяки чому воно завоювала популярність серед туристів. Курорт спочатку повинен був стати економічним, але в даний час тут поступово будуються готелі категорії 5*, а туристична інфраструктура стає більш різноманітною.

Маравіла (Marawila)

Що цікавого: спокійний недорогий відпочинок, близькість до аеропорту, природа

Курорт Маравіла в Шрі Ланці знаходиться в 60 км від Коломбо і всього в 30 км від аеропорту, що робить це містечко досить привабливим і популярним. Невисокі ціни, гарні морські пейзажі, лагуни з блакитною водою, велика кількість смарагдово-зелених мангрових заростей з їх мешканцями, які періодично прилітають або виходять на берег для знайомства, тихий ледачий відпочинок на пляжі, неспішні прогулянки вздовж берега, різноманітні страви з морепродуктів в ресторанчиках - це і є характеристика цього невеликого курортного містечка.

Негомбо (Negombo)

Що цікавого: віндсерфінг, дайвінг, риболовля, хороша інфраструктура, католицький центр країни

На північ від Коломбо знаходиться ще одне досить велике курортне місто країни - Негомбо. Воно розташоване всього в 12 км від аеропорту, ближче всіх інших курортів. Найчастіше, це і грає основну роль при ухваленні рішення зупинитися хоч на кілька днів саме в цьому місці. Пляжі Негомбо - не найкращі, зате це з надлишком компенсується розвинутою інфраструктурою і великою кількістю гідних готелів. Тут є безліч ресторанів, кафе, кілька алкогольних магазинчиків (!), спостерігається навіть нічне життя, хоча, як і скрізь на Шрі-Ланці, розваги підходять до завершення ближче до дев'ятої вечора.

Клімат і сезонність

Відпочивати і купатися на Шрі-Ланці можна в будь-який сезон року і на будь-якій ділянці узбережжя острова, тобто, весь рік. Тут розрізняються 2 основних сезони - сухий і «вологий», або період дощів. Хоч площа острова і невелика, найкращі періоди для відпочинку на різних узбережжях відрізняються один від одного. На південному заході (а це основний курортний район) сухий сезон охоплює період жовтня по квітень, на північному сході - з квітня по листопад. В інші місяці йдуть короткочасні, але сильні дощі, але відбувається це, в основному, вночі. Взагалі, клімат в регіоні вологий і теплий, тобто, тропічний. У містах спека відчувається досить сильно, але на узбережжі постійні морські бризи гарантують комфортний відпочинок. Середньорічна температура води і повітря практично не відрізняється і досягає 27-28 °С.

Кухня

Кухня Шрі-Ланки має багато спільного з індійською кухнею - рис, риба і морепродукти, різноманітність фруктів і овочів, зелені, прянощів. Особливо вишуканою або різноманітної її не назвеш. Майже завжди в страви додається кокос - стружка, сік або масло. Одна зі страв, яка отримала світову популярність - карі. Для європейців каррі найчастіше означає пряність на основі куркуми. Всього каррі складається з декількох десятків різних компонентів, а смак його відрізняється від регіону до регіону. Так ось, каррі - це не тільки пряність, але і національна страва, зазвичай це густий соус з овочів, бобових, м'яса або риби. Бувають каррі вегетаріанські і з кокосовим молоком. Об'єднує всі ці різноманітні страви використання приправи каррі, яка частіше за все не дуже гостра (але краще уточнювати). Подається каррі самостійно або з рисом.

Дуже поширені страви з риби. Тунець - найпопулярніша риба в раціоні місцевих жителів. Дуже смачний тушкований тунець. Взагалі, основний спосіб приготування продуктів - тушкування для збереження корисних властивостей продуктів.

Шрі-Ланка - країна фруктів. Тут є все, про що ви тільки читали в кулінарних книжках або пригодницьких романах: найрізноманітніші за смаком кокоси і банани, ананаси, папайя, мангустін, дуріан, ромбутан, карамболь, лонган, тамарин та інші.

Валюта

Офіційна грошова одиниця - ланкійська рупія, яка становить 100 центів. Підказка: обміняти гроші краще відразу по прильоту в аеропорту, курс буде найвигіднішим. Чек обов'язково зберігаємо - якщо у вас залишиться готівка, то з чеком її можна обміняти за тим же курсом при відльоті. Вивезення валюти заборонено. У великих містах працюють обмінні пункти, можна також розплачуватися кредитними картками. Але краще не ризикувати - готівкою надійніше.

Час

Випереджає київський на 2,5 години в літній період і на 3,5 години - взимку.

Мова і релігія

Шрі-Ланка - країна багатоконфесійна і дуже релігійна. Основну частину населення складають сінгали і таміли, проживають також нащадки від змішаних шлюбів європейців з місцевим населенням, ланкійські маври, ведди. Державні мови - сингальська і тамільська; англійська мова має статус мови міжетнічного спілкування, нею користуються в повсякденному житті близько 10% жителів. 70% населення сповідують буддизм (сінгали), є прихильники індуїзму, християнства і мусульманства.

Географічна довідка

Острів Шрі-Ланка, що на санскриті означає «Благословенна земля», знаходиться в Індійському океані, всього в 30 км від південного краю Індії. Загальна площа невелика - 65 610 км2, протяжність з півночі на південь 445 км, із заходу на схід - 225 км. Основна частина острова являє собою невисоку, не більше 100 м над рівнем моря, рівнину. У центрі Ланки - Центральний гірський масив. Його середня висота 1000 - 2000 м над рівнем моря. Найвідоміша гора - величний Пік Адама (Пада) висотою 2243 м. У горах беруть початок численні річки, деякі з них судноплавні. Найбільша - Махавелі-Гангу, її довжина 335 км.

Історична довідка

Шрі-Ланка виразно розділена на 2 культурні шари - сінгали і таміли. До середини XV століття так званий Адамів міст (мілина в Полкській затоці, яка відділяє острів Шрі-Ланка від півострова Індостан), з'єднував острів з материком. Потім, в результаті великого землетрусу, міст був зруйнований і зараз являє собою ланцюг мілин і коралових острівців, які повністю ховаються під водою під час припливів. З цього мосту приблизно в V-VI ст. до н.е. племена півночі Індії мігрували на острів. Ці індоарійські поселенці змішалися з місцевими жителями, наступним етапом було створення сингальскої мови і формування сингальскої нації.

Таміли (вихідці з Південної Індії) з'явилися тут в III в. до н.е. як торговці, а потім і як завойовники. Набіги тамілів сіяли смерть і руйнування, поступово сформувався образ тамілів як нещадних ворогів сингалів. Сталося також культурний і географічний поділ народів: таміли, які сповідують індуїзм, проживають на півночі і сході; сінгали, прихильники буддизму, - на південному заході і в гірських районах. Таміли одягаються в національний індійський одяг - лунгі у чоловіків, сарі у жінок; популярною одежею сингалів залишається саронг і куртка у чоловіків, осері та блуза з вирізом у жінок.

На початку XVI ст. на Шрі-Ланку прийшли португальці, які ставили собі за мету навіть не захоплення територій, а контроль над всією торгівлею острова. До кінця XVI ст. вони вже повністю контролювали всі південно-західне узбережжя, але повністю підпорядкувати весь острів їм не вдалося. У 1602 р. незалежна Кандійської держава запросила голландців в надії вигнати португальців. На жаль, це призвело лише до заміни однієї європейської влади на іншу. Голландці отримали монополію на торгівлю в обмін на «допомогу». Після голландців Цейлон потрапив під панування англійців, які прийшли сюди в кінці XVIII в. Англійцям вдалося підкорити весь острів, включаючи раніше незалежну Кандійську державу. Таким чином, вперше за всю історію контроль над островом отримала одна держава. Англійці внесли значні зміни в економіку країни. Якщо раніше Цейлон торгував в основному корицею, то англійці завезли каву, перетворивши культуру в основний товар експорту. Зазнавши невдачі з кавою (його плантації були знищені захворюванням кавового листку), англійці привезли спочатку каучук з Бразилії, а потім чай з Індії і Китаю, які стали основою економіки. Під час другої світової війни морські порти Цейлону відігравали важливу сполучну роль між Європою і театрами військових дій в Азії. Після закінчення війни в 1948 році країна отримала незалежність і сучасної назву - Шрі-Ланка.

Транспорт

Основними видами громадського транспорту в країні є залізниця, автобуси і різноманітні мотоцикли з мопедами. Квитки на потяги коштують недорого, мережа залізниць більше розвинена на південно-західному узбережжі.

Рух в Шрі-Ланці лівосторонній (позначаються роки колонізації англійцями). Але, як стверджують бувалі мандрівники, тут без різниці, по якій смузі їхати: подвійна осьова, поворот або навіть зайнята зустрічна смуга не є перешкодою для водія, якому раптом знадобилося обігнати сусідню машину. Кажуть, що тут є всього лише 1 правило дорожнього руху - правий той автомобіль, який більше. Посигналив - і поїхав! При цьому аварії трапляються рідко. Серед місцевого населення дуже популярні мотоцикли, мопеди і просто велосипеди. І їздять на них мінімум по дві-три людини. Проїхати 100 км по місцевих дорогах займає 3-5 години, іноді, навіть більше.

Медицина

Медичне обслуговування в країні платне. Якщо вам буде потрібен лікар, в першу чергу користуйтеся наявними у вас страховим медичним полісом. Якщо з якоїсь причини ви скористалися платними послугами лікаря в готелі або клініці, не забудьте повідомити в страхову компанію деталі візиту до лікаря для отримання майбутньої компенсації.

Для відпочинку на узбережжі спеціальних щеплень не потрібно. Якщо планується поїздка в джунглі, слід прийняти таблетки від малярії, при відвідуванні національних парків та заповідників необхідні репеленти, які захистять від комах.

Корисні рекомендації

 • Не можна відвідувати буддистські й індуїстські храми в занадто відкритому одязі, включаючи шорти. При вході в храм зніміть взуття і головний убір, фотозйомку можна робити тільки з дозволу, стояти спиною до статуй Будди вважається зневажливим.
 • У магазинах, ресторанах і готелях уважно вивчайте ціни, відстежуйте приховані збори і перераховуйте решту. У дні повного місяця (poya day) не можна вживати спиртні напої у всіх громадських місцях, включаючи бари та ресторани готелів (навіть тих, які працюють за системою «все включено»).
 • Особливу увагу приділіть особистій гігієні: щоб уникнути кишкових інфекцій потрібно ретельно мити руки перед їжею, а також овочі і фрукти, які ви придбали самостійно.
 • Водопровідна вода не придатна для пиття. Не слід відразу і багато захоплюватися екзотичною їжею.
 • І ще одна місцева специфіка: численні зграї нахабних мавп перетворилися в справжню некеровану стихію. Мавпи присутні всюди, вони можуть вирвати їжу і речі з рук, розграбувати ваш готельний номер, якщо ви забули закрити вікна
)