card_giftcard Подарункова картка
 • Київ (Kiev)
 • Дніпро (Dnipro)
 • Запоріжжя (Zaporozhie)
 • Львів (Lvov)
 • Одеса (Odessa)
 • Харків (Kharkov)
 • Херсон (Kherson)
Виліт на
ночей
Недоступні дати
card_giftcard Подарункова картка
card_giftcard Подарункова картка
Дата повернення
* Дитина 2-12, Немовля 0-2 років
Клас перельоту:
Економ
 • Перший
 • Бізнес
 • Преміальний економічний
 • Економ
Авіакомпанія:
* Дитина 2-12, Немовля 0-2 років
Додати переліт
excursion search

Відпочинок в Ізраїлі

Складно писати про те, що відомо всім і давно. Ізраїль ближчий нам за будь-яку іншу країну: багато хто відвідав його з екскурсійним туром або відпочивав на одному з його трьох морів (а, може, відвідав і все відразу!). У когось тут живуть друзі або родичі, хтось здійснював паломництво до святих місць, а хтось навіть оздоровлювався в знаменитих ізраїльських клініках.

Щоб вивчати світ, в Ізраїлі можна навіть не подорожувати. Адже Європа, Африка, і Близький Схід живуть тут по сусідству, привезені емігрантами з різних частин світу. Крім євреїв, в Ізраїлі живуть представники ще близько 100 національностей.

Ізраїльтяни вважаються одним з найбільш життєрадісних народів світу, задоволених своїм життям. А за середньою тривалістю життя Ізраїль посідає 3-е місце в світі. Щоб перелічити всі плюси відпочинку в цій країні, не вистачить, напевно, пальців обох рук.

7 причин, щоб відвідати Ізраїль:

 1. БЕЗВІЗОВИЙ В'ЇЗД. Між Україною та Ізраїлем діє договір про безвізовий режим.
 2. ВІДВІДУВАННЯ СВЯТИХ МІСЦЬ. Ізраїль зберігає безліч цінностей міжнародного масштабу, це священна земля, колиска трьох релігій - іудейської, мусульманської та християнської.
 3. ВІДПОЧИНОК НА МОРІ. Країна трьох морів, береги омиваються водами Середземного, Червоного та Мертвого морів, тому гостей завжди можна порадувати чудовими пляжами і купальним сезоном, що триває цілий рік.
 4. ОЗДОРОВЛЕННЯ І ВИСОКОКЛАСНЕ ЛІКУВАННЯ НА МЕРТВОМУ МОРІ. Купання або лікування на Мертвому морі завжди приносить масу позитивних емоцій і користі!
 5. ПРЕКРАСНА РІЗНОМАНІТНА КУХНЯ.
 6. ШОПІНГ І НІЧНЕ ЖИТТЯ в Тель-Авіві. Тель-Авів - це місто, яке ніколи не спить, одне з найкрасивіших міст в світі і його нічне життя не зрівняється ні з яким іншим містом.
 7. ВІДСУТНІСТЬ МОВНОГО БАР'ЄРУ.

Загалом, Ізраїль різноманітний - тут дійсно цікаво побувати. Збирайтеся, і - в дорогу на Священну Землю!

Ізраїль

Основні міста і курорти Ізраїлю

Єрусалим (Jerusalem)  вічне місто, святе місто, місце паломництва віруючих цілих трьох світових релігій - християнства, іудаїзму, ісламу. Разом з тим, з 1949 р - це столиця Держави Ізраїль, тут знаходяться всі урядові інститути. А ще - Єрусалим - це просто живе, життєрадісне місто, населення якого разом з передмістями досягло 1 млн.

Місто розкинулося на схилах Іудейських гір, а історія його налічує понад 5 тисяч років. Єрусалим вражає контрастом старовини й сучасності.

Єрусалим умовно ділиться на квартали: Західний (тут живуть іудеї), Східний (населений арабами) і загадкове Старе Місто (його площа становить менше 1км₂). З вершини Оливної гори Старе місто постане перед вами у всій красі та вроді. Старе місто обнесене монументальною старою стіною з білого каменю. З давніх часів в ньому є християнський, мусульманський, єврейський і вірменський райони. По старому Єрусалиму не можна їздити на авто, оглядати його визначні пам'ятки дозволено тільки пішки.

Храмова гора - Святе місце для всіх трьох релігій. Для євреїв - її Західна стіна; для мусульман -, розташовані тут мечеті; для християн - Храм Гробу Господнього і безліч церков на тих місцях, де ступала нога Ісуса. 

На околиці Єрусалиму лежить містечко з населенням близько 30 тис. Це легендарний Віфлеєм, батьківщина царя Давида і місце, де народився Ісус Христос. Нині місто є адміністративним центром Палестинської автономії. Місто пам'ятає про тисячолітні традиції і живе звичайним сучасним життям. Відпочинок в Єрусалимі комфортний: є готелі різних рівнів, безліч кафе, ресторанів, сувенірних крамниць і магазинів, гарне транспортне сполучення (правда, не без заторів на дорогах!).  

Курорт Мертве Море (Dead Sea) – по суті, це не море, а велике солоне, навіть дуже солоне озеро, що знаходиться на 430м нижче рівня моря між Ізраїлем, Йорданією і Палестиною. Ізраїльтяни так і називають його - «Солоне море». Мертве море - одне з найдивовижніших місць на планеті. Головний атракціон - поплавати в морі не вийде, можна лише «повалятися» на воді, читаючи улюблену книгу або газету, - настільки щільною є вода, яка містить майже всі мінерали таблиці Менделєєва. Звідси - цілющі властивості води Мертвого моря. В окрузі є велика кількість селенових термальних джерел і лікувальні грязі. Щороку рівень Мертвого моря падає приблизно на 1 м. Оскільки водойма безстічна, то це означає, що відбувається активне випаровування, яке буквально насичує повітря і створює унікальний купол, що поглинає ультрафіолет. Таким чином, засмагати тут абсолютно безпечно. Головний сувенір тутешніх місць - знаменита косметика Мертвого моря. Відпочинок і лікування на Мертвому морі можна урізноманітнити численними екскурсіями по країні. Подорож від курорту до Єрусалиму займе не більше 2 годин, а дороги в Ізраїлі просто відмінні.

Курорти Червоного моря

Ейлат(Eilat) – найпівденніша, найспекотніша частина країни, розташована на узбережжі Акабської затоки (Червоне море). Дощів тут практично не буває, тому можна сміливо купувати путівки в Ейлат, оскільки відпочивати і купатися тут можна цілий рік.

Місце, де розташований Ейлат, знаходиться на самому перехресті стародавніх сухопутних і морських торговельних шляхів. Зараз Ейлат - відомий курорт з відмінною інфраструктурою відпочинку. Готелі тут найрізноманітніші - це і сучасні комплекси по системі «все включено», і скромні гостьові будинки, які надають тільки нічліг. З 1966р. побережжя є заповідною зоною, підводний світ багатий і різноманітний. В Ейлаті рифи розташовані дуже близько до берега, далеко можна і не їхати. В Ейлаті можна непогано «пошопитись» - місто є безмитною зоною.

Чим ще зайнятися в Ейлаті? Найпопулярніші екскурсії: відвідування мідних копалень царя Соломона та заповідника Тимна, одноденні поїздки в Єрусалим або на Мертве море, екскурсія в древнє рожеве місто Петра (Йорданія знаходиться всього в кількох годинах їзди). Можна зробити оглядову екскурсію по місту і відвідати одну з найяскравіших пам'яток - фабрику по обробці ейлатського каменю "Cadurit". Можна помилуватися рідкісними видами тварин в заповіднику Хай-Бар в 40км від міста. Для всієї сім'ї пропонуються екскурсії в Айс-Спейс - місто крижаних скульптур із справжнісінькою крижаною горою, можна погуляти по величезному парку розваг Кінгз Сіті, а можна відправитися в підводну обсерваторію.

А ще морські прогулянки, джип-сафарі, водні лижі, нічні клуби, ресторани, бари, дискотеки - одним словом, в Ейлаті присутні всі принади морського курорту.

Ізраїль

Курорти і міста Середземного моря

Тель-Авів (Tel Aviv) або «пагорб весни», друге за величиною місто Ізраїлю, вважається неофіційною столицею держави. Тель-Авів – найбільш світське місто в країні; місто, яке ніколи не спить, життя тут кипиться цілодобово. Тель-Авів ділиться на кілька районів, кожен з яких має свою специфіку. Як жартують місцеві жителі, Тель-Авів схожий на Манхеттен, Бердичів і Ібіцу одночасно; тут можна знайти шматочок Парижа і навіть фрагмент Касабланки. Місто почало будуватися в 1909р. поблизу від старого єврейського кварталу Яффо і лише за пару десятків років перетворилося на великий мегаполіс.  

Місто розтягнулося на 15 км по узбережжю Середземного моря. Завдяки своєму розташуванню в центрі Ізраїлю, тут можна не тільки купатися і засмагати, а й здійснювати екскурсії по визначних пам'ятках країни. Адже ніхто не буде заперечувати факт, що пляжний відпочинок - це не найголовніше в Ізраїлі, країна представляє величезний інтерес з точки зору історії та культури. Єрусалим і Хайфа знаходяться всього в годині їзди від Тель-Авіва; 2 години займе дорога до Мертвого моря або Галілеї, переліт в Ейлат триває півгодини. Є що подивитися і в самому місті: прогулятися вузенькими вуличками древнього Яффо з незліченними художніми галереями, ресторанчиками, сувенірними крамничками; поторгуватися на шук Кармель в єменських кварталах (найбільший базар під відкритим небом), помилуватися тваринами в місцевому зоопарку Сафарі, побродити по зелених галявинах і саду каменів парку Яркон, помедитувати під шум хвиль в одному з ресторанчиків красивої набережної. Для любителів більш «серйозних» розваг відкриті численні музеї, театри, художні галереї.

Хаіфa (Haifa) – третє за величиною місто Ізраїлю, діловий і фінансовий центр країни, найбільше місто-порт. Віруючі різних релігій - іудеї, християни, мусульмани, багаї, ахмадісти і друзи - спокійно живуть і працюють поруч. Незважаючи на те, що Хайфа - столиця бізнесу, тут можна дуже непогано відпочити: пляжні готелі побудовані подалі від порту, а розташування міста дозволяє зробити екскурсії в північну частину країни, де є чимало пам'яток. Місто спускається сходинками зі схил гір до моря. Для зручності гостей і жителів тут є велика кількість сходів, багато з яких мають оглядові майданчики, що дозволяють милуватися краєвидами.

Місто виникло ще до нашої ери і протягом багатьох століть було важливим середземноморським портом. Це легко пояснити - дуже вже зручно розташована місцевість в затоці, захищена від вітрів гірською грядоюКармель (546 м над рівнем моря).

На горі Кармель зосереджені основні цікаві місця міста: ступінчасті Перські сади Храму Бахаї. У центрі - золотий купол, гробниця Баби - пророка молодої релігії бахаї, останнього в ряду «явищ Бога». Тут же, на вулиці Герцля, розміщується Велика  синагога  Хайфи. Крім того, на схилах Кармель знаходиться великий і красивий заповідник Ха-Кармель, де ростуть кедри, єрусалимські сосни, дуби, фісташкові дерева і дикі оливи. Одне з цікавих для прогулянок місць - старовинна німецька слобода "Мошава Німеччини", помітна здалеку, завдяки незвичним тут черепичним дахам і «пряниковим» будиночкам. Зараз - це один із найзатишніших міських районів. У Хайфі діє безліч різноманітних музеїв, а створена інфраструктура готелів дозволяє відпочити із задоволенням практично кожному туристу.

Герцлія (Herzliya) – якщо вам потрібен виключно шикарний відпочинок в Ізраїлі, то вам пряма дорога в Герцлію. Це невелике елітне курортне містечко, що розкинулося вздовж найчистішого шестикілометрового пляжу на шляху з Тель-Авіву в Нетанію. Тут є власне «містечко мільйонерів», забудоване віллами і готелями класу люкс, з набережною, заповненою бутиками, брендовими магазинами і дорогими ресторанами, з власною гаванню для яхт і аеродромом для приватних літаків. У вихідні сюди приїжджають заможні жителі Тель-Авіва, містечко так і називають «багатою сестрою Тель-Авіва». Відпочинок в Герцлії переважно пляжний.

Нетанія (Netanya) – популярний курорт на березі Середземного моря, Ізраїльська Рів'єра. По довжині берегової лінії, яка становить 13,5 км, і, відповідно, по протяжності пляжів, Нетанія перевершує всі міста Ізраїлю. Центр міста забудований невисокими будинками білого кольору в лаконічному і функціональному стилі «баухаус», настільки популярним в Тель-Авіві. До розваг і визначних пам'яток Тель-Авіва можна дістатися за всього півгодини, Хайфа знаходиться трохи далі - до неї потрібно їхати близько 50 км.  

У самій Нетанії пропонується, в основному, досить недорогий пляжний відпочинок; пам'яток тут не багато. Якість піску чудова, вісім пляжних зон узбережжя повністю обладнані всім необхідним, а готельна база досить різноманітна. Нетанія популярна не тільки у туристів з-за кордону, але і серед місцевої молоді, що шукає активних розваг. Географічне положення, клімат, помірні ціни гарантують приємний відпочинок.

Тверія (Tveria) – місто на північному сході Ізраїлю, засноване у 18 р нашої ери на березі озера Кінерет (його ще називають Тіверіадське озеро або Галілейське море) в Галілеї. Це найбільше прісне водоймище у країні.

Популярність Тверії пов'язана з тим, що вона входить до числа чотирьох головних місць іудаїзму (Єрусалим,  Хеврон, Тверія і  Цфат), де знаходяться могили кількох шанованих святих; є тут і християнська святиня - грецький православний храм Дванадцяти  апостолів. Вулички Старого міста вузькі і звивисті, старі будинки з чорного базальту надають їм особливої чарівності старовини.

Озеро Кінерет ще примітне тим, що з нього бере початок річка Йордан; тут знаходиться біблійне місто Капернаум, в якому жив і проповідував Ісус.

Крім цього, регіон приваблює туристів як SPA-курорт: знайдено 17 цілющих джерел з гарячою і холодною водою, на основі яких працює бальнеологічний курорт. Купання в басейнах з термальною мінеральною водою різних температур, масажі, грязелікування місцевими грязями «пилома», косметичні процедури - ось неповний перелік надаваних процедур.

Можна купатися і в самому озері. Відпочинок в Тверії тихий, спокійний, умиротворений, підійде він і для романтичного усамітнення. Поруч з термальними джерелами і озером працює кілька десятків готелів. Тверія - це і улюблене місто для відпочинку самих ізраїльтян.

Клімат та сезонність

Дати однозначну характеристику клімату Ізраїлю неможливо. Складний рельєф цієї невеликої країни дуже впливає на клімат різних регіонів Ізраїлю.

Непорушним залишається одне правило - засмагати і купатися в Ізраїлі можна цілий рік! Потрібно тільки вибрати «правильне» море. Для екскурсій, все-таки, краще осінь, зима чи весна.

Весна і осінь - традиційний «оксамитовий» сезон практично в будь-якому регіоні.

Влітку (середина травня - початок вересня) жарко всюди, а в районах з великою кількістю опадів дуже душно. Практично в будь-яку пору року трапляються сильні суховії «шарав» і «хамсин». Суховії приносять дрібний пісок з Аравійської і Синайської пустель, який буквально «висить» в повітрі, проникаючи всюди.

Кількість опадів також різниться по районах: від 100мм на рік в пустелі до 800мм в Тверії.

Якщо коротко охарактеризувати клімат різних курортних регіонів країни, то отримаємо наступне:

Єрусалим – тут завжди прохолодніше, ніж в низинах. Зимовий сезон з дощами стандартно триває з листопада по квітень, далі весь час світить сонце. Температура взимку практично ніколи не опускається нижче 5-7 ° С; сніг буває дуже рідко. Літо помірно-тепле, температура не вище 30°С Тому, якщо є бажання відвідати це прекрасне місто, то краще підбирати ціни на тури в Єрусалим на літній період.

Мертве море – жаркий, пустельний, сухий клімат (дощів практично не буває, але над Мертвим морем висить купол з випарів солоної води), сонце світить круглий рік. Літня температура повітря доходить до 40°С, зимова - не нижче 20°С. Купатися можна навіть взимку.

Ейлат – клімат такий же, як і в районі Мертвого моря, тільки ще більш жарко та сухо.

Тель-Авів – ось тут можна сказати, що клімат класичний середземноморський. Зима м'яка, тепла і дощова. В останній раз сніг випадав в 1950 р. Літо помірно жарке, іноді в травні трапляються періоди посушливої спеки, коли температура піднімається на кілька днів вище 45°С.

Хайфа – тут всього 2 пори року: довжелезне вологе літо з температурою до 40°С, парасолька влітку не знадобиться, краще мати при собі пляшку води; і коротка зима (з листопада по лютий) зі зливами, ураганами, градом.

Герцлія, Нетанія – клімат середземноморський, схожий на Тель-Авів або Хайфу.

Тверія – клімат середземноморський, але, оскільки місто знаходиться нижче рівня моря, клімат дуже м'який, помірний і позбавлений недоліків «класичного» середземноморського клімату з різкими перепадами температур. Завдяки прісноводному озеру, вологість тут дуже висока. Це не всім підходить, але гарантує виключно красиві заходи, коли промені сонцяпереломлюється в найдрібніших крапельках води, яка висить в повітрі, і це забарвлює небо в різні кольори. 

Валюта

З 1986 р. ізраїльською валютою є Новий Ізраїльський Шекель (NIS), в шекелі 100 агорот. Оплата товарів та послуг здійснюється готівковим або безготівковим розрахунком в шекелях.

Ізраїль

Географічна довідка

Територія країни невелика і витягнута з півночі на південь на 470км. Максимальна її «ширина» - 135 км. Держава Ізраїль знаходиться на Близькому Сході, в місці, де сходяться 3 континенти - Європа, Азія і Африка; країна має сухопутні кордони з Єгиптом, Сирією, Ліваном і Йорданією. Майже 50% її площі займають пустелі і напівпустелі. Крім пустельних територій тут є порослі лісами пагорби і родючі долини, степи і мляві гірські хребти, субтропіки і найнижча точка в світі - Мертве море.

Основне джерело прісної води - озеро Кінерет в Галілеї. Крім нього, прісну воду отримують з артезіанських джерел і за допомогою опріснення води Середземного моря. Брак прісної води - досить гостра проблема в країні, для її вирішення прикладають великі зусилля. Напевно, саме тому оптимальна для сільського господарства крапельна система зрошення була винайдена в Ізраїлі.

Найбільша ріка - Йордан, довжиною 322км.

Через територію країни пролягають маршрути перелітних птахів на шляху з Північної Європи і Азії в Африку і назад. В Ізраїлі розбито понад 40 національних парків і створено понад 150 заповідників. Цікавий факт: 70% дерев були посаджені тільки в XX столітті. Ізраїль - одна з небагатьох країн світу, де площа насаджень збільшується, а не зменшується. Один із символів країни - оливкові дерева, найдавніші з них, ровесники Римської Імперії, збереглися на півночі. 

Історична довідка

Історія Держави Ізраїль почалася в 1947р., коли генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про розділення території Палестини на дві частини - єврейську і арабську.

Назва «Ізраїль» має давнє коріння: Книга Буття оповідає про те, що, після боротьби з ангелом Бога, патріарху  Якову було даровано ім'я Ізраїль, тобто, «Розум, що побачив Бога». А оскільки прабатьком єврейського народу був Яків, євреїв нарекли «діти Ізраїлю», «сини Ізраїлю» або «ізраїльтяни».

Давню історію Ізраїлю можна вивчати по Старому Заповіті. Істинність оповідання Старого Завіту про патріарха Авраама, його сина Ісаака і онука Якова, з яких і почалася історія євреїв, доказана аналогічними описами в документах, знайдених при розкопках в Месопотамії. Як повідомляє Біблія, євреї отримали від Бога Землю Ізраїлю в якості подарунку для того, щоб вона стала Землею Обітованою.

У 12 р. до нашої ери тут виникли поселення давньоєврейських племен, які згодом створили своє Ізраїльське, а потім Іудейське царство. Пройшли часи численних міжусобних воєн, завоювань, піднесення і краху імперій. Змінювалися правителі, територія переходила з рук в руки: Ассирія, Вавилон, Персія, Рим; потім настало візантійсько-перське панування, після нього арабське; змінювали один одного хрестоносці, мамлюки, потім настала ера Османської імперії. В кінці XVIII ст. в ці землі ненадовго вторгся Наполеон, після нього - єгиптяни. Єврейська громада поступово збільшувалася. Єрусалим став найбільшим містом, а основну частину його населення становили євреї.

Ідея об'єднання і відродження євреїв, а також заснування єврейської держави була розроблена лідером політичного сіонізму Теодором Герцлем в кінці XIX ст. Приблизно в цей же період відбулося кілька великих переселень (алій) євреїв зі Східної Європи. Переселенці змогли зміцнити економіку країни, відродити раніше мляві землі, підняти сільське господарство. В кінці Другої світової війни населення Палестини вже на третину складалося з євреїв. 14 травня 1948 Давид Бен-Гуріон оголосив про створення єврейської державності. Нову державу назвали «Мединат Ісраель» -  Держава Ізраїль, а створена вона була на частині Палестини, виділеної згідно з постановою ООН.

Мова та релігія

Ізраїль - мультинаціональна держава. Це унікальний випадок, коли народ, який не мав власної державності і території протягом століть, зумів зберегти культуру і традиції і не розчинитися серед інших національностей. Сьогодні більшу частину населення складають іммігранти майже зі 100 країн світу. У країні говорять на івриті, арабською, французькою, англійською, ідиш, німецькою, іспанською та російською мовами. Але, незважаючи на цей «вінегрет», особливу пікантність додає йому саме єврейська культура. Вона колоритна, самобутня, виразна і наскрізь просякнута віковими традиціями.

Офіційними мовами в країні є іврит та арабська. Іврит - досить проста і логічна мова, освоїти її нескладно. Основну складність представляє письмова мова через свою специфіку - в алфавіті немає голосних, і пишуть євреї зліва направо. Всього в світі говорить на івриті близько 8 млн. людей.

Переважна більшість населення сповідує іудаїзм (близько 80%), далі іслам (близько 15%) і християнство (менше 5%).

Кухня

Сучасна ізраїльська кухня різноманітна, як і різноманітний національний склад країни. Іммігранти привнесли кулінарні традиції своїх країн в ізраїльську кухню. Найбільший вплив справила арабська кухня, що й зрозуміло. Тому, кажучи про місцеві «смаколики», не можна не згадати традиційні хумус, фелафель, шаурму, різні кебаби, кус-кус, піту ... З європейських кулінарних шедеврів (більш знайомих нам) назвемо різноманітні паштети, в тому числі форшмак, фаршировані гусячі і курячі шийки, рибу, курячий бульйон, мацу, пироги (особливо з ревеню або цитрусових), цимес ... Європейська єврейська кухня створювалася іммігрантами, які, найчастіше, жили досить бідно, тому в ній використовуються більш прості продукти і делікатні способи обробки - тушкування, варіння, припускання, майже повна відсутність прянощів.

Кулінарні традиції регулюються правилами кашрута - не можна одночасно вживати м'ясо і молоко, не можна вживати свинину і т.д. Ці правила поширюються і на ресторани готелів.

Особлива тема - ізраїльські вина, які оцінили ще в Єгипті, а потім в Римі.

Фініки - ще одна популярна страва в Ізраїлі. Так-так, саме страва! Їх їдять не тільки сирими або в'яленими, їх піддають кулінарній обробці, з них навіть готують силан - фініковий мед.

Транспорт

Автомобільний транспорт - найпоширеніший в країні. Всі дороги відмінної якості, з твердим покриттям, є швидкісні траси. Основний «народний» вид транспорту - автобуси, які не ходять тільки в шаббат. Замінюють їх таксі. Набирає популярності залізничний транспорт, його переваги - екологічність, надійність, висока швидкість, незалежність від заторів. Цікава особливість - квиток на поїзд купується від станції до станції, в рамках маршруту дозволені пересадки.

Свята

Ізраїль дуже нестандартна країна. Навіть свята тут відзначаються незвично. Світських свят небагато, більшість дат і подій мають релігійний характер. У повсякденному житті ізраїльтяни використовують звичний сонячний григоріанський календар, а ось свята відзначають за власним місячним календарем. У дні іудейських свят дотримуються кількох ритуалів: по-перше, розігрується такий собі маленький спектакль, який відновлює події, які лягли в основу свята; по-друге, в дні більшості свят заборонена будь-яка повсякденна робота. Ця традиція протиставляє свята будням з їх щоденною працею і буденними обов'язками.

Трьома основними святами в Єрусалимі, які Тора рекомендує зустрічати, є:

Пейсах (або Великдень), святкується в березні-квітні - його ще називають часом народження єврейського народу, звільненням від фізичного і духовного рабства. Свято нагадує про Вихід євреїв з Єгипту і знаменує відродження свободи і гідності. Відзначається Пейсах протягом 7 днів. З ним пов'язане вживання в їжу єврейської маци - прісні коржі з борошна і води, схожі на хліб, якими харчувалися євреї в дорозі.

Суккот , святкується в вересні-жовтні - його ще називають свято куренів або Кущів, свято єдності і радості, яке теж триває 7 днів. На час свята слід залишити будинок і переселитися в «сукку», ритуальний курінь, тобто жити так, як жили євреї в довгі роки блукання по Синайській пустелі. Це свято віри Всевишньому, яку проявили євреї і пішли в пустелю в пошуках землі обітованої. У ці дні прийнято благословляти 4 рослини - етрог (вид цитрусових), фінікову пальму, мирт і вербу, які символізують різні групи народу. Їх збирають в своєрідні пучки - Лула, з якими виконується ритуал «вознесіння лулава».

Шавуот - дарування євреям Тори - святкується в травні, через 7 тижнів після Пейсаха, і, як багато інших свят, пов'язане з певним етапом сільськогосподарських робіт, а саме, жнивами пшениці. Це свято підкреслює те, що вихід євреїв з Єгипту був не просто втечею від рабства, а одним з етапів, підготовкою до отримання Тори. На горі Синай Всевишній передав Мойсею кам'яні плити - скрижалі з десятьма заповідями Завіту, висіченими на обох сторонах, а народ Ізраїлю дав клятву «Будемо виконувати!». Всевишній, у відповідь, поклявся не замінювати ніяким іншим народом обраний ним народ Ізраїлю. Святкова трапеза в цей день починається з молочних і борошняних страв. Саме так харчувалися євреї, повернувшись у свої поселення, після отримання Тори. 

Медицина

Медицина Израиля получила всемирное признание, но она здесь недешева. Существует даже такое понятие, как «медицинский туризм». Если вам потребуется врач, в первую очередь пользуйтесь имеющимся у вас страховым медицинским полисом. Если по какой-то причине вы воспользовались платными услугами врача в отеле или клинике, не забудьте сообщить в страховую компанию детали визита к врачу для получения будущей компенсации.

Екстренні телефони

Поліція - 100
Швидка допомога - 101
Допомога при пожежі - 102
Міська довідкова - 106
Посольство України в Тель-Авіві: +972 (код Ізраїлю) -3 код Тель Авіва) 605-99-21 / 604-0242
Туристична поліція в Тель-Авіві : +972 (код Ізраїлю) -3 код Тель Авіва) 516-53-82.
Туристична поліція Єрусалиму: +972 (код Ізраїлю) -2 (код Єрусалиму) 539-12-54.
Бюро інформації для туристів в Єрусалимі: +972 (код Ізраїлю) -2 (код Єрусалиму) 625-88-44 / 629-60-41 / 628-03-82.

Корисні рекомендації

 • В Ізраїлі не потрібно дивуватися скрупульозності і підвищених заходів обережності щодо забезпечення безпеки. Це присутнє всюди - в аеропорту при огляді багажу і спілкуванні з прикордонниками, в магазинах, де завжди чергує мінімум один охоронець, в готелях, коли на вході ваші сумки можуть подивитися з металошукачем. Це все звичайні заходи і вони зовсім не означають, що ви виглядаєте підозріло. 
 • Якщо у вас запланована екскурсія по релігійних місцях, потурбуйтеся, щоб коліна і плечі були прикриті, а у жінок була хустинка.
 • Пляшка води в сумці - обов'язковий атрибут будь-якого виходу «в люди». Клімат жаркий, вода з організму зникає дуже швидко, потрібно обов'язково піклуватися про поповнення її запасів.
 • "Шабат шалом" - пам'ятаємо, що в суботу не працюють банки, більшість закладів, музеї, громадський транспорт (будь-яка робота заборонена з вечора п'ятниці до кінця дня суботи). Існує навіть таке поняття, як «шабатний ліфт» - це коли ліфт повільно йде і зупиняється на кожному поверсі, щоб юдеї не порушували Заповідь Шабату і не працювали або запалювали світло (= натискали кнопку ліфта).
)